Landscape Management

Forecast and Simulation Cockpit, SAP Solution Manager'ı çalıştırmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgi ve işlevler için merkezi erişim noktası olan SAP Solution Manager Yönetimi başlatma paneli grubunun bir parçasıdır .

Lisans Yönetimi

Lisans Yönetimi görünümünde, lisans verilerinizin (lisanslar ve bakım sertifikaları) nasıl dağıtıldığına ilişkin bilgilere erişirsiniz.

Yönetilen sistemlerde mevcut lisansların ve bakım sertifikalarının geçerliliğini görüntüleyebilir, yeni lisansların ve bakım sertifikalarının durumunu izleyebilirsiniz.

Senkronizasyonu Özelleştirme

Sistem ortamınızda SAP ERP ve SAP MDM gibi çeşitli SAP bileşenlerini kullanıyorsunuz. SAP MDM sistemi halihazırda SAP ERP'de bulunan verilere dayanmaktadır ve sistemler birçok iş senaryosunda işbirliği yapmaktadır. Sorunsuz ve doğru veri alışverişini sağlamak için, sistemler genelinde iş süreçlerini tanımlayan özelleştirme ayarlarının senkronize olması ve öyle kalması gerekir. Özelleştirmenin senkronize edilmesi gereken alanlar arasında müşteri ve ürün grupları, satış alanları, ödeme koşulları, teslimat koşulları, komisyon grupları, para birimleri, ülkeler, bölgeler ve ölçü birimleri yer alır.

SAP, senkronizasyonu özelleştirmeyi desteklemek için iki araç sağlar: Dağıtımı Özelleştirme ve Özelleştirme İzcisi.