Test Management

  • Ürünler
  • SAP Solution Manager
  • Test Management

Test sürecini otomatik şekilde yönetmenin yolu

SAP Test Management (Test Yönetimi), işletmelerin, SAP yazılım geliştirme yaşam döngüsünde test sürecini yönetmeye ve otomatikleştirmeye yardımcı olan araçtır. SAP uygulamalarının ve entegrasyonlarının test edilmesini desteklemek için tasarlanmıştır ve test senaryoları, hata ve sonuçlar için merkezi bir bilgi deposu sağlar.

Kurumların SAP sistemlerinin kalitesini ve güvenilirliğini iyileştirmeye, hata ve riskleri azaltmaya, ortadan kaldırmaya ve SAP uygulamalarını test etmeye yardımcı olur.

Test Management, SAP bünyesindeki uygulama ve entegrasyonlar için bir numaralı deneme aracıdır. Ancak, genel test yönetimi işlemlerini de destekleyebilmesi yönüyle, non-SAP uygulamaların teste tabi tutulması için de kullanılabilir.

Güçlü ve eksiksiz bir test yönetim aracı  

Tüm test yönetimi boyunca işletmeleri desteklemeyi üstlenen Test Manager, testin hazırlanması, yürütülmesi ve raporlanmasını içeren bütün bir süreçte fayda sağlar.

Kolay kullanımlı arayüzü, rol ve yetki bazlı olarak özelleştirilmiş panolar ve çok daha fazlası ile işletmelerin, riskli sayılabilecek değişikliklerinde riskleri minimuma indirir.

Planla, yürüt ve yönet

İster manuel ve otomatik testler olsun ister değişiklik testleri, çabasız ve mükemmel bir baştan sona süreç sunar.

Hem mevcut hem de yeni projelerin kusursuz ilerlemesi için önemli bir takım oyuncusu olan Test Manager, tüm zorlukların üstesinden kolaylıkla gelmeyi sağlar.

Bünyesinde farklı test konseptleri barındırır ve bunların kombinasyonu ile sorunsuz bir sistem öngörür.

SAP Test Management ile neler yapılır?

Test senaryoları ve test skriptleri
oluşturulur ve yönetilir.

Testler planlanır ve
gerçekleştirilir.

Test ilerleme raporu ve
sonuçlar izlenir.

Takım üyeleri ve ilgili kişilerle
iş birliği yapılır.

SAP ve non-SAP araçlarla
entegre çalışır.